دلایل دعا برای سلامتی و تعجیل در ظهور حضرت

شبهه اي كه اين روزها مطرح ميشود كه چرا براي سلامتي امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف دعا و صدقه میدهیم ميكنيم ؟
ایمه علیهم السلام هم در همین زمین و با همین مردم زندگی میکردند و همکنون هم حضرت حجت عجل الله تعالی فرجه الشریف بین همین مردم زندگی و رفت و آمد میکنند. لذا ممکن است دچار بیماری شوند.
به بیان چند مورد تاریخی در این باره اشاره میکنیم:
حضرت علي علیه السلام در جنگ خيبر سه بار دچار چشم درد شدند و از ادامه جنگ باز ماندند و استراحت كردند و دوباره به میدان جنگ باز میگشتند.
امام هادي عليه السلام دچار بیماری شدند و برای دفع بیماری خود به محمد ابن حمزه فرمودند از طرف من پولی به شخصی بده تا به کربلا و زیر قبه مقدس جدم امام حسین علیه السلام برود و برای شفای بیماری من دعا کند.
محمد ابن حمزه به علي ابن بلال پول داد كه به كربلا برو و زیر قبه ی امام حسین علیه السلام برای شفای بیماری امام دعا کن.
ابوهاشم اصفهانی که شاهد این موضوع بود و این موضوع را شنید دچار شبهه شد و براي رفع شبهه خدمت حضرت هادي علیه السلام رفت و قبل بيان شبهه ی خود به امام علیه السلام, امام هادي فرمودند ابوهاشم محلهايي هست كه خدا دعا كردن در آنجا را دوست دارد و جواب ميدهد و يكي از آنها زير قبه امام حسين عليه السلام است.
پس ایمه هم بیمار میشدند و برای دفع بیماری خود دعا میکردند و حتی امام معصوم به امام معصوم دیگری متوسل میشدند.
و یا اتفاق دیگری که بیانگر وجوب دعا برای امام میشود
ولی شیرینی این دعا در این است که وقتی ما برای حجت خدا دعا کنیم ایشان نیز برای ما دعا میکنند
این بزرگواران و امام حاضر ما کریم من اولاد الکرام هستند
کریم از آنچه ستاند زیاده میدهدت –  به تاک اگر بدهی آب باده میدهد
روزی متوکل حاکم ظالم دستور داد تا امام را به کاخ او ببرند و عبدالرحمن (گویا تاجر بوده و در آن شهر برای تجارت رفته بوده) در مسیر حرکت مرکب امام بود و در دلش دعا کرد خدا کند مکر و حیله و شر متوکل به امام نرسد
همین که مرکب امام علیه السلام به نزدیکی عبدالرحمن رسید حضرت به او نگاه کردند و به او فرمودند:
عبدالرحمن دعايت مستجاب شد و شري از متوكل به من نخواهد رسید.
و برای او دعا کردند و به او فرمودند خداوند ثروت فراوان و فرزندان زياد و سلامتي به تو خواهد داد
عبدالرحمن در ٨٠ سالگي اين داستان را نقل كرد كه بعد از برگشت از مرو همه اين خيرات به من رسيد و تا پایان عمرش باقی بود و ۸ یا ۱۰ پسر داشت و اموال فراوان و حتی تا پایان عمر بیمار نشد.
مورد تاریخی دیگری را ذکر میکنیم:
ابراهیم ابن مهزیار که لیاقت درک حضرت عسگری علیه السلام را داشتند در زمان تولد حضرت حجت عجل الله تعالی فرجه الشریف خدمت حضرت عسگری علیه السلام رسیدند و دیدند ایشان مرتب میفرمودند گوسفند بیاورید و برای این مولود عقیقه کنید و جناب مهزیار پرسیدند دستور عقیقه یک گوسفند آمده چرا شما برای ایشان اینهمه گوسفند عقیقه میکنید ؟
امام حسن عسگری علیه السلام گریه کردند و فرمودند برای این پسر من غیبت طولانی خواهد بود و برای حفظ وجود او از دست ظالمان که بدنبال او هستند تا به ایشان آسیب بزنند. لذا برای ایشان تعداد زیادی گوسفند عقیقه کردند.
پس همیشه و در همه حال بیاد حضرت حجت عجل الله تعالی فرجه الشریف بودن و برای سلامتی ایشان دعا کردن و صدقه دادن دادن انشاالله مورد توجه خدا و خود حضرت قرار میگیرد و هم طبق آخرین اتفاق تاریخی که نقل شد باعث رفع گرفتاریهای خود ما هم میشود انشاالله.
  و بهترین دعا, نذر صلوات برای سلامتی و دفع مشکلات و رفع غم از دل ایشان میباشد که صلوات دعایی مستجاب شده است.

telegram-channel

به کانال صاحب الامر در تلگرام بپیوندید